Nerudova 56, Klášterec nad Ohří 

Lekce

Powerjóga   Jóga pro děti   Vinyása jóga   Jemná jóga   Formování postavy   Fitball dynamic   Intervalový trénink (HIIT)   Kundalini jóga   Gongování

Powerjóga

Powerjóga je dynamické cvičení jógových pozic. Základem pro powerjógu je asthangajóga a hathajóga. Cílem jógy není jen zvládnutí pozic, ale hlavně schopnost udržet mysl a srdce klidné bez ohledu na to v jaké pozici se nacházíte. Základní rozdíl mezi ashtangajógou a powerjógou je v náročnosti a disciplíně. V powerjóze je možné pozice volně kombinovat a setrvat v pozici i méně času než v ashtangajóze.

Powerjóga je založena na systému střídání napětí s protažením. Každá následná pozice je pro tu předchozí vlastně uvolněním! (To si musíte zažít!!! :)) Toto cvičení se chová k tělu velice šetrně. V současné době je velmi vyhledávanou pohybovou i mentální aktivitou, často tvoří doplňující kompenzační cvičení vrcholových sportovců.Pro mnoho lidí je daleko snazší přistoupit k duši přes fyzické tělo, přes zátěž. Když jdete cvičit, chcete mít propocené tričko a zažít účinky cvičení na svém těle. Powerjóga nechává každému prostor, jaký potřebuje. Respektuje, že každý jsme jiný! Psychická pohoda, klid a relaxace přichází až v závislosti na fyzickém souměrném zatížení těla.

Základním předpokladem pro správné cvičení je dech. Tím, že pracujeme s dechem (využíváme různé dechové techniky) podporujeme správné fungování těla a čistíme mysl. Postupem času zjistíte, že máte sílu, jste ohební a pružní a že se vám lépe dýchá, vše zvládáte s klidem a více se usmíváte! :) Prostě se cítíte fit a v pohodě a přitom máte vytrénované a štíhlé tělo.

Naším cílem je naučit vás odpočívat, pozitivně myslet, správně držet a používat své tělo, poskytnout mu pohybový koncept, který bude jemný a mírumilovný, budete se respektovat takoví, jací jste!

Jóga pro děti

Jóga pro děti je jiná, než ta pro dospělé. Je veselá, hravá a plná energie, i když se cvičení provádí zvolna a plynule bez švihových pohybů. Pohyb je pod vědomou kontrolou. Jóga je nesoutěživá a přátelská. Pozice vycházejí z přirozeného pohybu v přírodě. Děti se s nimi seznamují formou tvoření příběhů, pomocí her, básniček, pomůcek, obrázků… Provádějí se i různá jemná motorická cvičení, dechové techniky a děti se učí relaxaci. Jóga dává dětem základ do celého života, získávají lepší držení těla, větší pružnost, pohyblivost, pevné svalstvo, zlepšují si koncentraci, koordinaci a smysl pro rovnováhu, rozvíjí tvořivost a představivost. Jóga napomáhá zvládání stresu, větší pohodě a klidu a zároveň i disciplíně. V hodinách dětské jógy má svůj prostor také běhání a dovádění. Dynamické provádění poloh podporuje zdravý tělesný vývoj a vyrovnává nepříznivé účinky nadměrného sezení (například ve školní lavici, u počítačů…). Pokud dítě vykonává jinou sportovní aktivitu, je jóga ideální kompenzací pro namáhané svaly.
Jóga je vhodná pro všechny děti, hodně živé zklidní a ty málo aktivní naopak povzbudí k činnosti.
[více...]

Vinyása jóga

Vinyása jóga s prvky Hatha jógy, jedná se o dynamickou hodinu, ve které je ale vždy místo pránayámické (dýchací) a očistné techniky i relaxaci. Jsou zde dodržovány principy Hatha jógy dle prastarého védského učení. Vinyása znamená pohyb sladěný s dechem. Intenzivní protažení, posílení a zpevnění těla, uvolnění a zklidnění mysli.

Jemná jóga

Cítíte se unavení a přesto si chcete aktivně odpočinout? Přijďte na lekci jemné jógy, kde se uvolníte a důkladně protáhnete. Jemná jóga propojuje pozice mezi sebou pomocí dechu, tempo může být pomalejší a klidnější, ale nemusí. Je vhodná pro všechny i začátečníky.
Správně volená dechová cvičení a ásanová praxe napomáhají odbourávání stresu a skutečné relaxaci. Pravidelné cvičení zlepšuje pohyblivost kloubů a napomáhá lepšímu prokrvení svalů a zlepší vaší kondici. Naučíte se odpočívat, správně používat své tělo, pozitivně myslet a respektovat se.

Formování postavy

Cvičením se důkladně postaráte o celé své tělo, poznáte i svaly o kterých jste nevěděli, že je na těle máte! Zároveň vše protáhnete a zrelaxujete, tak aby tělo mohlo bez následků fungovat! :) V praxi jsou hodně využívány prvky pilates! Používáme i pomůcky jako gumičky, overbally apod., vše je u nás k dispozici!

Fitball dynamic

Fitball je funkční cvičení na velkém míči, které má blahodárný vliv na celé tělo a duši. Jedná se o kombinaci aerobního a posilovacího cvičení, které Vám dokonale protáhne a posílí celé tělo, především pak záda a vnitřní stabilizační systém (CORE). Cvičení šetří vás kloubní aparát, ale to rozhodně neznamená, že se nezapotíme :o).

Cvičení je vhodné pro všechny kdo potřebují:
- posílit záda a vnitřní stabilizační systém
- efektivně a zdravě posílit celé tělo
- hubnout
- vytvarovat postavu
- protáhnout celé tělo

Intervalový trénink (HIIT)

Funkční kondiční trénink je cvičení zaměřené na zlepšení fyzické kondice a zdraví, velmi vhodné také při redukci váhy a pro vytvarování postavy.

Cvičení zahrnuje cviky:
- zlepšující pohyblivost a koordinaci
- balanční cviky a posilovací cviky
- cviky s vlastní vahou či lehkými jednoručními činkami
- cardio/aerobní/anaerobní cvičení
- strečing a relaxační cviky

Pro koho je cvičení vhodné?
Pro všechny kdo se chtějí hýbat, hubnout a zlepšit svou kondici. Pro všechny kdo podstupují každodenní stres a potřebují se nabít novou energií.

Kontraindikace?
- Onkologické onemocnění
- Cukrovka
- Kardiovaskulární onemocnění
- Různé pooperační stavy

Svůj zdravotní stav vždy nahlaste!

Kundalini jóga

Kundalini jóga je unikální, přímý, rychlý a moderní soubor cvičení v rytmu, která odpovídají tempu života současného člověka. Tím, že sjednocuje všechny směry jógy, nejlépe odpovídá požadavkům adaptace člověka na složité situace odehrávající se v jeho okolí, podporuje pozitivní přístup k životu, radost, aktivitu, kreativitu a fyzické i psychické zdraví organismu. Jako jóga omlazující a ozdravující zahrnuje v sobě kundaliní jóga dynamická cvičení, statické pozice - asány, dechová cvičení, meditace a zpívání manter. Kundaliní jóga – to jsou pružná záda, silná imunita, dobře fungující nervový, endokrinní a reprodukční systém, láska k sobě, otevřenost v komunikaci s lidmi, důvěra ve svou vlastní sílu, zručnost a umění vidět krásu ve všem kolem nás.
Pro svou účinnost byla donedávna tajným učením předávaným z mistra na žáka.
Zázraky se dějí pouze tehdy, kdy jsou Vaše srdce otevřená dokořán. Kundaliní jóga je věda o zkušenosti a vědomí, je to jóga, která nás probouzí uvnitř. Jestli se svět kolem Vás vytratil, máte problémy ve vztazích s lidmi, nejde-li vám podnikání, bolí Vás páteř, klouby, sužuje vás deprese.. pojďte to zkusit, dotkněte se toho.

"Chcete-li změnit svět kolem sebe, musíte nejprve změnit sami sebe…"

Hlavním cílem kundalini jógy je probudit plný potenciál lidského vědomí v praktikujícím jedinci. To znamená rozpoznat naše vědomí, vyladit ho a rozšířit ho do neomezeného vědomí. Odstranit veškerou vnitřní dualitu, vytvořit schopnost hluboce naslouchat, kultivovat vnitřní ticho a dosáhnout prosperity a výtečnosti ve všem, co děláme. Kundalini jóga dle Yogi Bhajana se zaměřuje na osobní zkušenost a vědomí jedince při praktikování krijí – setu cviků, zvuků, muder. Probouzíme kundalini, abychom byli schopni dosáhnout plného potenciálu našeho nervového a žlázového systému a vyvážit subtilní systém čaker a meridiánů v těle. Krija je sladěný systém skládající se z pohybů, zvuku, pranajámy, muder, soustředění se a meditace, který automaticky vede energie v těle a mysli ke specifickému předem danému výsledku. Kundalini jóga se nespoléhá na žádnou z těchto technik samu o sobě. Je to jedinečný, vyladěný a staletími otestovaný systém kombinující vše zmíněné. Tento systém nás vede k neustálému, kontrolovanému a předvídatelnému pokroku. Využívá přitom základní funkce těla a mysli k vytvoření rychlého a udržitelného osobního růstu a hojení.
V této tradici není meditace považována za oddělenou od cvičení ásan, ale je nezbytnou součástí celku. Cviky v kriji přivádějí tělo a mysl do stavu, ve kterém lze snadno dosáhnout hluboké meditace.

Gongování

Zvuk gongu nastoluje hluboký meditativní stav, v němž jsou v harmonii mozkové vlny a tělo – obnovíme celkovou vnitřní rovnováhu a uvolníme tok energie tělem. Vše s jediným cílem: projít ozdravujícím prožitkem, jenž odpojuje od neplodných vzorců ukrytých v podvědomí a zbavuje je tak síly. Budete moci prožít něco, co – byť i dočasně – očistí vaše myšlení a cítění. Dostanete se "za".

Yogi Bhajan říkal: "Mysl nemá obranu proti gongu."

A dnešní věda prokázala, že opakované relavace s gongem obnovuje neurony a jejich propojení, ač se dříve učilo, že odumřelé mozkové buňky jsou ztraceny provždy...